Masaż relaksacyjny pleców/ciała/twarzy
Kto wykonuje zabieg?
masażysta/fizjoterapeuta
Czas trwania zabiegu
30-60 min
Wymagana liczba zabiegów
1-3 zabiegów
Masaż relaksacyjny jest jedną z form masażu, której głównym celem jest poprawa stanu psychosomatycznego osoby masowanej poprzez odprężenie ciała i umysłu oraz zniwelowanie skutków stresu i zmęczenia w organizmie.
Czym jest masaż relaksacyjny?
Jest to zabieg naturalny polegający na mechanicznej stymulacji tkanek organizmu za pomocą rąk terapeuty. Oddziałuje on na skórę, tkankę łączną, tkankę tłuszczową, mięśnie, ścięgna, więzadła, powięzi, zakończenia nerwowe w skórze, układ krwionośny i limfatyczny a także na ośrodkowy układ nerwowy i układ hormonalny czyli na umysł i emocje człowieka.
Jak wygląda zabieg?
Przed każdym masażem zostaje wykonana konsultacja z naszym fizjoterapeuta, aby mógł on sprecyzować, czy dana osoba nadaje się do konkretnego masażu, wykluczając dane przeciwwskazania oraz określa on cel pozabiegowy. Zaraz po konsultacji klient ma chwile dla siebie, aby mógł się przygotować do zabiegu. Masaż jest wykonywany za pomocą oliwki, która jest na bazie naturalnych kosmetyków, dzięki czemu dodatkowo zadbamy o nawilżenie oraz odżywienie skóry.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg?
Masaż relaksacyjny jest szczególnie wskazany dla osób żyjących w ciągłym pośpiechu, zapracowanych, będących pod wpływem nieustającego silnego stresu, chronicznie zmęczonych i dla tych, którzy sami nie potrafią się uspokoić oraz dla tych, którzy mimo długotrwałej relaksacji nie czują regeneracji sił.
Jak często powtarzać zabieg?
Masaż relaksacji powinno się wykonywać w momencie ciężkiego stresu, kiedy mamy za wiele na głowie, a chcemy na chwilę odpłynąć i się rozluźnić. Masaż ten również korzystanie wpływa na układ krwionośny, układ limfatyczny oraz na rozluźnienie mięśni, dlatego jeśli tylko czujesz się obolały i zmęczony zapraszamy na chwile relaksu.
Przeciwwskazania
- stany gorączkowe
- ostre stany zapalne
- I trymestr ciąży
- choroby nowotworowe
- podrażnienia skóry, niezagojone rany
- choroby zakaźne (szczególnie choroby skóry)
- zaawansowana miażdżyca
- zaawansowane nadciśnienie (rozkurczowe 110)
- zaawansowane żylaki, zapalenie żył, zakrzepica żył
- niewydolność krążenia, hemofilia
- wady serca
- tętniaki nerek i wątroby niezrośnięte złamania, świeże zwichnięcia, skręcenia
- bezpośrednio po naderwaniu mięśni, ścięgien, więzadeł, torebki stawowej
- choroby skóry, którym towarzyszą pęcherze, wypryski i przerwanie ciągłości skóry
- jamistość rdzenia
- zapalenie szpiku kostnego z przetokami
- łamliwość kości
- owrzodzenia podudzi
- stany ropne