Najczęściej zadawane pytania
Chcąc wyjść naprzeciw stałe pojawiającym się pytaniom o zabiegi wykonywane newYOU Clinic przygotowaliśmy dla Państwa zestawienie najczęściej zadawanych pytań wraz z naszymi odpowiedziami.
Medycyna estetyczna
Medycyna estetyczna zajmuje się głównie zabiegami dedykowanymi do mało inwazyjnej korekcji estetycznej twarzy i ciała, w rezultacie służy poprawie jakości życia. Różni się od chirurgii plastycznej charakterem i zakresem wykonywanych zabiegów.
Chirurgia plastyczna jest specjalnością związaną z ingerencję chirurgiczną. Chirurdzy plastycy przechodzą wieloletnie i dogłębne szkolenie z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej. Stanowi to podstawę do zdobywania umiejętności z zakresu chirurgii plastycznej, estetycznej. Należy pamiętać, że "specjalista chirurgii plastycznej" nie jest synonimem określenia "specjalista chirurgii estetycznej". Nie wszyscy chirurdzy plastycy zajmują się chirurgią estetyczną, ale np. wyłącznie chirurgią rekonstrukcyjną.
Preparaty toksyny botulinowej używane w medycynie są produkowane laboratoryjnie z wyizolowanych szczepów bakterii, oczyszczane i pakowane próżniowo w ściśle odmierzonych dawkach. Botulina jest bezpiecznie i skutecznie stosowana w wielu dziedzinach medycyny.
W dermatologii estetycznej, podając botulinę w celu wygładzenia zmarszczek, operuje się dawkami rzędu 20-60 jednostek w czasie jednego zabiegu. Stosuje się więc go w bardzo małych, ściśle dobranych dla danego pacjenta dawkach, które działają tylko w miejscu podania. O toksyczności ogólnoustrojowej nie może być mowy, gdyż dawki toksyczne dla człowieka wynoszą od 2,5 do 3 tys. Jednostek.
Zmarszczki w okolicy poddanej zabiegowi poddają się korekcji stopniowo. Pierwsze efekty będą widoczne po 2-3 dniach od iniekcji. Pełen efekt działania toksyny czyli brak możliwości zmarszczenia mięśnia, widoczny jest między 10 a 14 dniem po zabiegu. Efekt utrzymuje się około 4-6 miesięcy i ustępuje także stopniowo. Toksyna botulinowa jest równie skuteczna u kobiet, jak i u mężczyzn.
Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w skórze właściwej. Może on być bezpiecznie stosowany bez konieczności wykonywania testów skóry. W skórze ludzkiej kwas ten jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek.
Z wiekiem ilość kwasu maleje. W późniejszym czasie skóra człowieka się starzeje, traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego do skóry, wypełnia on skórę zmarszczki , nadaje kształt i objętość skórze.
Wypełniacze mogą zapewniać bezpieczną i trwałą korekcje estetyczną przez okres co najmniej 6 do 9 miesięcy. Czynniki takie jak wiek i styl życia mogą wpływać na utrzymywanie się efektów preparatów zawierających kwas hialuronowy.
Produkty stosowane w newYOU Clinic są bezpieczne i są dobrze tolerowane. Niektóre posiadają badania kliniczne, podczas których nie stwierdzono reakcji alergicznych na preparaty, dlatego przed ich zastosowaniem nie wymagane są testy skórne.
Ból związany z zabiegiem przy użyciu np. toksyny botulinowej jest minimalny i z tego też względu zabieg nie wymaga znieczulenia. Wypełniacze z kwasem hialuronowym są dostarczane w strzykawce ze specjalną cienką igłą, aby zapewnić jak najlepszy komfort zabiegu. Są one także dostępne w połączeniu z lidokainą, jednym z najczęściej stosowanych miejscowych anestetyków (leków przeciwbólowych), który zapewnia największy komfort zabiegu.
Laseroterapia
W newYOU Clinic dysponujemy laserami takimi jak:
- Harmony XL Pro
- Harmony Xl Pro Dye VL Pro
- Harmony Xl Pro Clearlift
- Harmony Xl Pro Ipixel ER:YAG 2940 NM
- Soprano Titanium
- Endermologie LPG Alliance
- DermaPen 4.0
- Aquasure H2
Nie ma najlepszego rodzaju lasera do wszystkiego. Inne lasery stosowane są np. do dermabrazji, a inne do usuwania tatuaży czy leczenia naczyniaków. Nieco szersze zastosowanie mają urządzenia IPL (nie tak wybiórcza jak w laserach długość fali świetlnej) ale również w tym przypadku nie można wskazać na pojedyncze urządzenie jednego producenta. Ponadto trzeba pamiętać, że proces udoskonalania urządzeń elektronicznych jest bardzo szybki i dużo ważniejsza jest stałe odnawianie bazy sprzętowej niż wiara, że coś jest najlepsze na zawsze. Z tego względu lepiej jest mieć zaufanie do kliniki, w której wykonuje się zabiegi i lekarza, który je robi niż do konkretnego sprzętu.
Opalanie i zabiegi laserowe nie powinny iść w parze. Na przykład opalenie skóry przed depilacją laserową wymusza zmniejszenie mocy lasera, a co za tym idzie zmniejsza skuteczność zabiegu. Opalanie po zabiegach laserowych niezależnie od tego z jakich przyczyn były wykonywane może być przyczyną przebarwień w skórze.
Zabieg usuwania tatuaży w gabinecie medycyny estetycznej jest bezpieczny, ponieważ w razie uderzenia lasera w zdrową skórę bez tatuażu nie powstaje ból ani nie dochodzi do żadnego urazu. Na usunięcie tatuażu z użyciem tej metody potrzebne jest parę zabiegów. Odstępy pomiędzy zabiegami powinny trwać od 4 do 6 tygodni.
Można. Należy jednak pamiętać, że zabiegi laseroterapii mogą się wiązać z pewnymi dolegliwościami bólowymi oraz, że zawsze wymagają kooperacji ze strony pacjenta, co nie zawsze jest możliwe do osiągnięcia w przypadku dzieci.
Stopień odczuwania bólu jest uzależniony od indywidualnej wrażliwości pacjenta, jednak depilacji laserowej zawsze towarzyszy mały dyskomfort. W trakcie zabiegu odczuwane jest delikatne kłucie oraz uczucie ciepła . Najbardziej odpornymi na ból okolicami są ręce oraz nogi, natomiast jego nasilenie jest znacznie większe w przypadku głębokiego bikini.
Długość fali emitowanej przez laser wynosi 800 µm i przenika do 2 mm w głąb skóry. Laser działa więc tylko powierzchownie, nie wpływając na funkcje organizmu.
Można wykonać dowolny nowy tatuaż. Usunięcie starego wzoru pozwala na dużą swobodę w wyborze kształtu i koloru nowego tatuażu. Nie trzeba sugerować się kształtem ani kolorami wcześniejszego rysunku.
Zabiegi hi-tech
Dermapen 4.0 jest wszechstronnym urządzeniem – przy jego użyciu można wykonywac zabieg na całej twarzy ,szyji, dekolcie , brzuchu ,udach , pośladkach czy skórze głowy.
Wykonanie serii zabiegów z Dermapen znacznie poprawia jakość skóry. Pacjenci po zabiegach obserwują poprawę elastyczności i jędrności skóry. Dermapen niweluje również blizny po przebytym trądziku, redukuje drobne zmarszczki, cienie pod oczami i przebarwienia. Skóra po zabiegu mikronakłuwania odzyskuje zdrowy i młody wygląd.
Już po pierwszym zabiegu pacjent może zaobserwować efekty w postaci poprawy jakości skóry. Pełne rezultaty zwykle stabilizują się po upływie około miesiąca po serii zabiegów.
Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać delikatne mrowienie i pieczenie. Skóra też może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Niekiedy zdarzają się niewielkie krwiaki i strupki, utrzymujące się do kilku dni, w zależności, na jakiej głębokości przeprowadzony został zabieg. Są to jednak objawy zupełnie naturalne, które ustępują zwykle w ciągu od 1 do 3 dni od zabiegu.
Endermologia Alliance wykorzystywana jest przede wszystkim do trzech celów:
- modelowania i wyszczuplania sylwetki,
- odmładzania i ujędrniania skóry,
- zatrzymywania procesów starzenia się skóry.
Jeżeli więc pragniesz usunąć zbędną tkankę tłuszczową, która nie chce zniknąć pomimo diet i ćwiczeń albo pragniesz przywrócić swojej skórze piękno– jest to metoda, która z całą pewnością spełni Twoje oczekiwania.
W żadnym stopniu i nie powoduje nawet dyskomfortu. Ze względu na zastosowanie specjalnych głowic wyposażonych w rolki, skóra Pacjenta jest masowana, a więc może on odczuwać wyłącznie przyjemność. Zabieg jest z tego względu bardzo ceniony na całym świecie i tak bardzo różni się od innych metod, w szczególności tych inwazyjnych.
Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać – przed jego przeprowadzeniem dojdzie tylko do rozmowy z kosmetologiem, który dzięki wywiadowi będzie w stanie stwierdzić ewentualne przeciwwskazania, a przy okazji poinformuje Pacjenta o tym, jak będzie wyglądała cała procedura.
Jedynym elementem, który można uznać za przygotowanie do zabiegu, jest konieczność założenia specjalnego stroju zabiegowego, który Pacjent otrzymuje od naszej kliniki.
Po przeprowadzeniu zabiegu endermologii Alliance LPG, możliwy jest natychmiastowy powrót do normalnego życia i pracy. Nie trzeba też stosować się do specjalnych zaleceń lekarza, a jedynie warto pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu. I zdrowej diecie, bo dzięki niej efekty będą jeszcze lepsze.
Kosmetologia estetyczna
Mezoterapia ma szerokie wykorzystywanie w medycynie estetycznej i stosuje się ją do redukcji zmarszczek, rozstępów, przebarwień, w profilaktyce i leczeniu łysienia czy do leczenia cellulitu. Seria zabiegów mezoterapii polegająca na wprowadzeniu za pomocą mikronakłuć substancji aktywnych przynosi szybkie i zadowalające efekty. Jest też doskonałą alternatywą do zabiegów chirurgicznych, wymagających dłuższej rekonwalescencji.
Klasyczna mezoterapia igłowa na pewno nie jest relaksującym zabiegiem, ale jest do wytrzymania nawet dla osób z niskim progiem bólu. Zwłaszcza, że przed zabiegiem na skórę jest nakładana na minimum pół godziny znieczulająca maść.
Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej, któremu może poddać się każda dorosła osoba, bez ograniczeń wieku (w praktyce zabieg wykonywany jest zwykle od 25. roku życia).
Przede wszystkim jak z samych definicji wynika mezoterapia igłowa dostarcza składniki aktywne prosto do skóry, co jest jej niezaprzeczalną zaletą, natomiast mezoterapia bezigłowa ułatwia tylko ich transport przez naskórek za pomocą urządzenia. Ze względu na te różnice, przy metodzie z użyciem igły, mamy możliwość dotrzeć dużo głębiej i zadziałać bezpośrednio w miejscu problemu, a także wprowadzić większą ilość preparatu. To wszystko przekłada się na lepsze rezultaty terapii.
Zaletą mezoterapii bezigłowej jest z całą pewnością jej mała inwazyjność. W trakcie zabiegu możemy odczuwać jedynie delikatne mrowienie, a bezpośrednio po nim skóra może być lekko zaczerwieniona. Przed wykonaniem mezoterapii igłowej skórę znieczulamy za pomocą specjalnego kremu, co sprawia, że zabieg jest zupełnie nieodczuwalny i w pełni komfortowy. Następnie preparat podajemy za pomocą płytkich nakłuć, co wiąże się z powstaniem niewielkich strupków w tych miejscach, które znikają do dwóch dni po zabiegu.
Jeśli zależy nam na jak najlepszych rezultatach to warto zdecydować się na mezoterapię igłową. Skóra po zabiegu nie wymaga długiej regeneracji, a uzyskane efekty wynagradzają małe niedogodności związane z nakłuwaniem. Mezoterapia igłowa jest też świetnym uzupełnieniem innych zabiegów, dlatego często łączymy ją z derma penem czy terapią laserową aby uzyskać maksymalne rezultaty. Natomiast jeśli mamy jakieś obawy związane z tym zabiegiem możemy rozważyć metodę bezigłową jako lepszą i bardziej skuteczną alternatywę dla zabiegów pielęgnacyjnych bez użycia aparatury.
Do zabiegu stosuje się bardzo cienkie igły, dodatkowo skórę znieczula się specjalną maścią. W związku z tym nakłucia nie powinny wywoływać bólu. Mimo to podczas zabiegu pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort. Poza tym po zabiegu pacjent może odczuwać ból w miejscach, w których wykonywany był zabieg.
Można wyróżnić wiele kwasów, które używane są w peelingu medycznym. Od tego, jak silny jest peeling, zależy to, jakie substancje zawarte są w kwasie. Oto przykłady kilku z nich:
- kwas migdałowy - jest delikatny dla skóry, przez co uważa się go za bardzo bezpieczny. Nie wywołuje wyraźnego złuszczania się naskórka. Kuracja przeprowadzona na jego bazie nie oddziałuje na skórę w taki sposób, by stała się ona wrażliwsza na promienie UV. Dlatego można używać go we wszystkie pory roku. Po jego zastosowaniu skóra wygląda na rozjaśnioną i odświeżoną;
- kwas glikolowy - nie poleca się używać go na skórę suchą, naczyniową lub atopową. Kwasu glikolowego nie powinno się także stosować w lato, ponieważ skóra stanie się wyjątkowo wrażliwa na promienie UV. Doskonale penetruje on rogową warstwę naskórka, a także wpływa na syntezę kolagenu;
- kwas mlekowy - doskonale złuszcza, ujędrnia i nawilża skórę. Polecany jest on do skóry dojrzałej, łuszczącej się i suchej;
Nie ma kompleksowej i pełnej dermopielęgnacji bez złuszczania naskórka. Pomijając tę czynność lub wykonując ją nie dość należycie, sprawiamy, że stosowane przez nas kosmetyki mimo swych właściwości odżywczych, są bezużyteczne. Zaniechanie złuszczania sprawia bowiem, że ograniczane jest wchłanianie najbardziej wartościowych dla skóry składników aktywnych.
Skóra niejako żyje własnych życiem - część naskórka obumiera, by pojawić mógł się nowy naskórek. Proces ten jest niczym innym, jak nieustanną odbudową naskórka. Jednak problem dermatologiczny pojawia się wtedy, gdy warstwy starego naskórka nie są regularnie usuwane i wciąż pozostają na powierzchni skóry.
W odsłonięciu nowego naskórka i pozbyciu się starego pomaga właśnie złuszczanie skóry. Tym samym przyczynia się ono do oczyszczania, odżywiania, ukrwienia i nawilżania skóry. Dzięki temu zapobiega się jej matowieniu i powstawaniu na jej powierzchni zaskórników i zmian skórnych.
Pod nazwą oczyszczania wodorowego twarzy kryje się zabieg, polegający na wprowadzeniu w głąb skóry mikrocząsteczek aktywnego wodoru. Mają one silne właściwości oczyszczające i nawilżające, a także hamują namnażanie się wolnych rodników, dzięki czemu zabieg ten uchodzi za jedną z najbardziej skutecznych terapii antystarzeniowych dla skóry.
Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy polecany jest dla każdej osoby bez wieku na płeć i wiek, która narażona jest na wpływ wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Ich wynikiem jest bowiem odwodniona, poszarzała cera, która sprawia wrażenie zmęczonej i pozbawionej wigoru.
Oczyszczanie wodorowe twarzy jest zabiegiem bezinwazyjnym i bezbolesnym. Nie wymaga żadnej szczególnej pielęgnacji po jego wykonaniu, gdyż wszystkie niezbędne elementy zawierają się w zakupionej usłudze. Skóra niekiedy przez pewien czas jest lekko zaczerwieniona, lecz efekt ten mija samoistnie.
Efekty lipolizy są trwałe. Żeby dodatkowo je wzmocnić, zaleca się regularne stosowanie zabiegów, takich jak drenaż limfatyczny.
Zabiegi na dłonie i stopy
Typowy manicure zwykle zawiera piłowanie i modelowanie kształtu paznokci, usuwanie nadmiernych skórek, pokrycie płytki lakierem do paznokci, oraz nawilżania dłoni.
Klasyczny manicure może być wykonany również na krótkich paznokciach. Paznokcie raczej nie powinny być przedłużane bardziej niż ½ długości istniejącego paznokcia.
Niektóre elementy zabiegu mogą być lekko niekomfortowe jeśli ktoś jest bardzo wrażliwy lub ma łaskotki, żaden etap manicure nie powinien boleć. Zwykle po zmyciu starego lakieru, dłonie moczy się aby rozmiękczyć skórki. Skórki są usuwane. Paznokcie są opiłowywane do odpowiedniej długości i kształtu. Płytka jest polerowana.
Jeśli lubisz perfekcyjnie pomalowane długie lub średniej długości paznokcie będziesz potrzebować manicure raz w tygodniu chyba, że zastosujesz specjalistyczny manicure taki jak np. hybrydowy. Jeśli masz krótkie paznokcie i możesz wykonać drobne poprawki w domu będzie szansa na odwiedzanie salonu raz na dwa tygodnie.
Zabieg pedicure powinno wykonywać się raz w miesiącu, aby nie dopuścić do nadmiernego nagromadzenia się zrogowaciałego naskórka, zachować odpowiednią długość paznokci oraz skórek paznokciowych.
Zabieg pedicure nie jest bolesny. Klient jest w wygodnej – półleżącej pozycji, a stosowane w gabinecie newYOU Clinic metody do pedicure są w zupełności bezbolesne.
Jak najbardziej, pedicure można wykonywać w trakcie ciąży.
Dietetyka
Analiza składu masy ciała (przeprowadzana metodą BIA) jest badaniem nieinwazyjnym i całkowicie bezpiecznym. Stosowane częstotliwości prądu są niegroźne i nieodczuwalne dla organizmu. Do tej pory nigdy nie odnotowano działań niepożądanych związanych z przeprowadzonym badaniem BIA. Może być ono stosowane u osób obu płci, praktycznie niezależnie od stanu zdrowia. Jedyne przeciwskazania do wykonania analizy składu ciała to posiadanie rozrusznika serca oraz w przypadku kobiet – ciąża.
Nasz program obejmuje wizyty kontrolne co tydzień . Jest to idealna motywacja do monitorowania postępu ewentualne skorygowanie planu żywieniowego.. Wizyty trwają do momentu osiągnięcia założonych celów. Możliwe są także wizyty online (np. dla osób dojeżdżających). Częstotliwość wizyt ustali z Tobą indywidualnie dietetyk.
Niestety nie - organizm bardzo szybko przystosowuje się do obniżonej kaloryczności posiłków, spowalnia metabolizm i zmniejsza zapotrzebowanie na energię. Jedynym sposobem na uniknięcie takiej sytuacji jest regularna aktywność fizyczna. Nie musi to być od razu duży wysiłek fizyczny. Można zacząć od 30 minutowych marszów (szybkich spacerów) i powoli zwiększać ich długość. Wysiłek fizyczny sprzyja utracie tkanki tłuszczowej przy jednoczesnej ochronie zasobów białkowych organizmu.
Tempo utraty wagi przy wprowadzeniu nowego tryby życia ustalane jest indywidualnie i może wynosić 2-6 kg na miesiąc. Szybsze chudnięcie, czyli więcej niż 6 kg na miesiąc nie jest zalecane, ponieważ może doprowadzić do: osłabienia i wyniszczenia organizmu, niekorzystnych zmian w metabolizmie, utraty tkanki mięśniowej, a przede wszystkim do efektu jojo.