Laserowe usuwanie blizn
Kto wykonuje zabieg?
kosmetolog
Czas trwania zabiegu
15-60 min
Wymagana liczba zabiegów
4-10 zabiegów
Blizny to zmiany skórne powstałe na skutek głębokiego uszkodzenia lub przerwania ciągłości skóry. Ubytek w skórze właściwej zostaje zastąpiony tkanką łączną włóknistą. W New You Clinic możemy wykorzystać do ich usunięcia aż trzy najnowocześniejsze techniki takie jak Harmony XL Pro Clearlift l, Harmony XL Pro Ipixel ER;YAG 2940 NM czy Dermapen 4.0.
Czym jest laserowe usuwanie rozstępów IPIXEL ER:YAG 2940?
Lasery Harmony XL Pro Clearlift l, Harmony XL Pro Ipixel ER;YAG 2940 NM służy do usuwania wszelkiego rodzaju blizn - przerostowych, płaskich oraz zanikowych (za wyjątkiem bardzo mocno ukrwionych keloidów), a także blizn świeżych, jak i wieloletnich.
Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?
Zabieg laserowego usuwania iblizn przeznaczony jest dla osób borykających się z problemem blizn potrądzikowych, blizn chirurgicznych, blizn zanikowych bądź blizn powstałych w wyniku urazu oraz z problemem rozstępów na skórze. Nie istnieją ograniczenia wiekowe ani dotyczące płci pacjentów, którzy mogą zostać objęci zabiegiem.
Jak wygląda zabieg?
W pierwszej kolejności zostaje przeprowadzony szczegółowa konsultacja z wywiadem zdrowotnym, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. Po oczyszczeniu i dezynfekcji skóry zostaje przeprowadzony zabieg. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest mocno zaczerwieniona i obrzęknięta, mogą pojawić się delikatnego krwawienia i nieznaczny wysięk. Stan ten mija w ciągu 1-2 dni. Następnie pojawiają się mikrostrupki, które goją się w ciągu kolejnych 7-14 dni.
Jak często powtarzać zabieg?
W zależności od grubości, głębokości i rozległości blizny, pełna terapia może składać się od 3 do 10 zabiegów, wykonywanych co 4 tygodnie. Terapię kontynuuje się aż do osiągnięcia efektów satysfakcjonujących Pacjenta - na każdym etapie można ją zakończyć lub wydłużyć o kolejne zabiegi.
Przeciwwskazania do zabiegu
- ciąża i karmienie piersią
- przyjmowanie retinoidów.
- stosowanie leków i ziół światłouczulających.
- aktywna infekcja na leczonej skórze.
- nowotwory skóry.
- fotodermatozy.
- przewlekłe zapalne dermatozy.
- skłonność do bliznowacenia.
Zalecenia przed zabiegiem:
- na 6 miesięcy przed zabiegiem należy zakończyć terapię retinoidami doustnymi
- na 4 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać opalanie skóry na słońcu i w solarium
- na 4 tygodnie przed zabiegiem należy zakończyć terapie antybiotykami oraz lekami światłouczulającymi
- nie należy wykonywać zabiegów medycyny estetycznej ani peelingów chemicznych przez minimum 4 tygodnie przed zabiegiem
- na 4 tygodnie przed zabiegiem należy zakończyć terapie ziołami światłouczulającymi oraz zaprzestać używania kremów z retinolem, kwasami AHA, BHA
- na 3 dni przed zabiegiem należy zaprzestać używania aspiryny i leków rozrzedzających krew
- na 1 tydzień przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania peelingów enzymatycznych i drobnoziarnistych
- w przypadku dużej skłonności do występowanie opryszczki, w przypadku zabiegów na twarz lub rozległych zabiegów na ciało, na 2 dni przed zabiegiem i 3 dni po zabiegu zaleca się stosowanie leku Heviran
- na 24 h przed zabiegiem nie wolno spożywać alkoholu
- podczas całego okresu przed zabiegiem i między zabiegami należy dobrze nawilżać skórę i chronić ją przed promieniowaniem UV
Zalecenia po zabiegu:
- przez minimum 4 tygodnie nie należy opalać miejsca zabiegowego na słońcu i w solarium okres chronić przed promieniowaniem UV (SPF 50+)
- przez 5 dni po zabiegu należy unikać czynników powodujących rozszerzenie naczyń krwionośnych (wysiłek, ćwiczenia fizyczne, sauna)
- łuszczenie się skóry w miejscu zabiegu jest zjawiskiem normalnym i pożądanym, jednakże jeśli pojawi się duże podrażnienie skóry (trudno gojące się strupki), zaleca się stosowanie miejscowego antybiotyku aby zapobiec infekcji bakteryjnej
- w przypadku podrażnienia skóry przez 3-5 dni po zabiegu nie należy nakładać makijażu, inaczej można nakładać makijaż według własnego uznania (zaleca się kosmetyki mineralne)
- przez cały okres gojenia się skóry należy stosować delikatne środki myjące skórę (emulsja myjąca Cetaphil) oraz kremy łagodzące (Avene Cicalfate, Alantan); nie należy stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, wykonywać peelingów chemicznych, enzymatycznych lub drobnoziarnistych, wycierać miejsca zabiegowego mocno gąbką czy ręcznikiem
- podczas całego okresu po zabiegu i między zabiegami należy dobrze nawilżać skórę i chronić ją przed promieniowaniem UV stosując okrycie skóry oraz wysokie filtry SPF
- po skończonej serii zabiegów należy umówić się na wizytę kontrolna w celu określenia efektów (ok. 6 tygodni po ostatnim zabiegu)