Mezoterapia igłowa ciała
Kto wykonuje zabieg?
Lekarz
Czas trwania zabiegu
60 min
Wymagana liczba zabiegów
3-10 zabiegów
Mezoterapia igłowa skóry ciała jest jednym z najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej stosowanych w celu redukcji mankamentów skóry ciała, leczenia zmian chorobowych oraz ich profilaktyki.
Czym jest mezoterapia igłowa ciała?
Zabieg mezoterapii igłowej polega na podskórnych i śródskórnych iniekcjach preparatów medycznych, takich jak: kwas hialuronowy, aminokwasy, peptydy, witaminy i inne składniki aktywne, które wpływają na poprawę wyglądu i kondycji skóry poprzez jej silną biostymulację i regenerację, napięcie i ujędrnienie. Mezoterapia jest zabiegiem małoinwazyjnym, najczęściej nie wymaga rekonwalescencji, a podanie składników aktywnych bezpośrednio do miejsc problematycznych czyni ją zabiegiem niezwykle skutecznym i gwarantującym szybkie efekty.
Najczęściej zabiegi wykonuje się w okolicach wewnętrznej strony ud, zewnętrznej strony tzw. bryczesów, brzucha, pośladków, pleców, bioder oraz piersi.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg?
Dla wszystkich którzy chcą zlikwidować:
- cellulit
- wiotką i luźną skórę
- rozstępy
- blizny
Jak wygląda zabieg?
Po przeprowadzeniu wywiadu zdrowotnego, pacjent zostaje znieczulony za pomocą specjalnej maści. Następnie przeprowadzany jest zabieg poprzez wykonanie śródskórnych lub podskórnych iniekcji odpowiednio dobranego preparatu medycznego, w zależności od potrzeb pacjenta i wskazania.
Po zabiegu może wystąpić niewielka bolesność, zaczerwienie, siniaki oraz nieduży obrzęk skóry w miejscu przeprowadzenia zabiegu. Objawy te powinny ustąpić w ciągu 2-3 dni. Bezpośrednio po zabiegu mogą być też widoczne drobne grudki, tzw. depozyty preparatu, które ulegają wchłonięciu w ciągu 1-2 dni.
W newYOU Clinic do zabiegów mezoterapii igłowej ciała stosowane są wyłącznie sterylne certyfikowane preparaty medyczne takie jak:
- RRS HA WHITENING
- RRS HA INJECTABLE
- RRS HA STRIMATRIX
- RRS HA CELLUTRIX
- RPS HA LONG LASTING
- DR CYJ
Jak często powtarzać zabieg?
Aby osiągnąć maksymalne rezultaty przeprowadzanej terapii, należy w zależności od wskazania przeprowadzić serię od kilku do kilkunastu zabiegów w odstępach od 2-4 tygodni. Pełna terapia zostaje zarekomendowana podczas wstępnej konsultacji.
Przeciwwskazania
- ciąża i karmienie piersią
- skłonność do powstawania bliznowców, keloidów
- skóra płytko unaczyniona
- uczulenie na dany składnik aktywny zawarty w preparacie
- czynna infekcja, opryszczka w fazie aktywnej
- choroby takie jak: cukrzyca, choroby krzepliwości krwi, choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe, wirusowe zapalenie wątroby
Zalecenia przed zabiegiem:
- przez tydzień przez siedem dni przed zabiegiem należy unikać przyjmowania leków obniżających krzepliwość krwi, np. aspiryny, gdyż zwiększają one ryzyko wystąpienia siniaków.
Zalecenia po zabiegu:
- aby proces powrotu skóry do normalnego stanu przebiegał bez zakłóceń, należy w tym czasie zrezygnować z opalania i nie wystawiać skóry na działanie skrajnych temperatur m.in. w saunach.